22:14:27
Бій під хутором Таранським + Фото

27.04.2018     1058     Дружба     Источник

У Конотопському районі пройшла військово-історична реконструкція, яка відтворила події 1941 року. Це були трагічні сторінки Великої Вітчизняної війни: відступ, оточення, полон. Бригада десантників майже вся полягла при обороні Конотопу.

- Бійці! Швидко отримати патрони! Чим більше отримаєте - тим краще!
Це були перші слова, які я почула, коли приїхали на місце військово-історичної реконструкції бою під с. Таранське Конотопського району. Мимо пробігло чоловік десять червоноармійців: всі в формі 1941 року, в чоботях з обмотками. Враження таке, ніби вийшли з машини часу. Або знімають кіно (тим паче, що в кущах стояв мікроавтобус з написом «Кіностудія ім.О.Довженка. Як пізніше дізналась, саме кіношники забезпечили реставраторів зброєю, вибухівкою, боєприпасами).

 

В таборі, куди запустили журналістів, все теж відповідає відтворюваній епосі, а в холодку відпочивають бійці. В одному сержантові впізнаю знайомого з Кролевця. Вітаюсь, жартую, мовляв, побачу, який він буде в бою.
- А нам недовго, - каже Толя, - нас покладуть зразу, в перші хвилини атаки…
Признаюсь чесно, після цих слів я мало не заплакала, виразно уявивши собі, що 70 років тому на цьому самому місці точно так готувались до бою солдати. Точно так світило сонце, точно так пахла трава і кусались мурахи. Тільки все було по-справжньому, і десантники 5-ї повітряно-десантної бригади 40-ї армії Південно-Західного фронту кілька днів стримували фашистів на підступах до Конотопу. Майже всі вони загинули. Саме цей трагічний бій на річці Сейм і взялись відтворити ентузіасти з громадської організації «Червона Зірка» (Київ) та військово-історичного клубу «Останній рубіж» з Конотопу.

 

Майже 200 майстрів військової реконструкції з різних куточків України брали участь у цьому незвичному шоу. Всі вони – члени військово-історичних клубів, дослідники історії війни, пошуківці, колекціонери. Після покладання квітів до пам’ятника загиблим десантникам у селі Таранському, офіційне відкриття заходу відбулось безпосередньо на бойових позиціях. Вітаючи учасників і глядачів від імені обласної влади, перший заступник голови Сумської обласної ради Олег Бояринцев підкреслив, що подібні заходи мають величезне просвітницьке  значення, адже ми стаємо свідками героїчних сторінок, глибше розуміємо весь трагізм і жорстокість війни.

 

А далі почалось! Поряд зі мною молода мамочка не встигла сказати дівчинці років трьох, що зараз «дяді будуть бігати, а бомба бух-бух», як на полі рвонув перший заряд. Від несподіванки жінки закричали, а діти заплакали. Стало справді схоже на війну. І хоча всі прекрасно розуміли, що це – театр, все ж кожен дякував Богові, що ми не бачили того справжнього пекла, крові, смерті.

 

«Німці» спочатку на мотоциклах зробили розвідку, а потім пішли у наступ. Наші відчайдушно відбивались, стріляли з гармати, з висоти бив кулемет, але сили були нерівні. Перша лінія оборони вже пішла в рукопашну.  По всьому полі лежать вбиті. Фашисти захопили гармату, розвернули в бік окопів з червоноармійцями. Ще хвилина, і фашистки вже захопили висоту.  

 

Актори-реконструктори витримали наступ глядачів, які хотіли сфотографуватись з вояками  Червоної Армії і гітлерівських військ. До речі, серед глядачів було багато глухівчан, жителів Шостки, Кролевця. Дружно приїхали курсанти військово-патріотичного клубу «Мужність», пошуковий загін «Обеліск». За їх словами, це було вражаюче.

 

 

 

Оксана Коваленко

 

 

 

 

 

 

Олег Бояринцев приветствует участников реконструкции боя

Смотрите также
Мне нравится 3 Распечатать
Всего комментариев: 0
avatar
Пятница
27.04.2018
Вход

Категории:
Погода
Друзья портала
Виджет Яндекс
Новые пользователи
Пользователи
Вторник, 27.03.2018
Пользователи
Вторник, 27.02.2018
Пользователи
Суббота, 24.02.2018
Статистика
Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0
Онлайн
Сегодня были
Пользователи
Новых за месяц: 0
Новых за неделю: 0
Новых вчера: 0
Новых сегодня: 0